Siparişim ne zaman gelir? 

Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 1-3 iş günü içinde PTT Kargo' ya verilir. Ürün detay sayfalarında Aynı Gün Kargo Belirtmesi olan ürünlerde 14:30' a kadar verilen siparişler gün içinde, 14:30 sonrası verilen siparişleriniz ilk iş günü içinde kargoya verilir. Cumartesi, Pazar günleri ve resmi tatil günleri gönderim yapılmaz. Siparişleriniz kargoya verildikten sonra mesafeye bağlı olarak ortalama 1-5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Kampanya dönemlerinde teslimatta gecikmeler yaşanabilir.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlarım?

Siparişinizi üye girişi yaparak gerçekleştirmiş iseniz, Hesabım menüsünden, Siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz. Ayrıca vermiş olduğunuz e-posta adresinize bilgilendirme postası gönderilecektir.

Kapıda Ödeme ile verdiğim sipariş için neden fazladan ücret ödüyorum?

Siparişiniz için kapıda ödeme seçeneği tercih ettiğinizde 6 TL ücret yansıtılır. Kargo firmaları teslimatta ödeme için ücret talep etmektedir. Bu nedenle ekstra maliyetler oluşmaktadır.

Kargo tesliminde nelere dikkat etmeliyim? 

Siparişiniz elinize ulaştığında teslim almadan önce dış pakette bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Bir hasar yok ise siparişinizi resimli bir kimliğinizi ibraz ederek ve teslim fişini imzalayarak teslim alabilirsiniz. Ambalajı açıp içeriğinin tam ve eksiksiz olduğundan emin olunuz. Herhangi bir hata veya eksiklik gördüğünüzde kargo firması personeli ile bir hasar tespit tutanağı tutun ve bize geri gönderin. Tutanakta hata/eksikliğin ne olduğu ayrıntılı olarak açıklanmalıdır. Kargo firması tarafından size yardımcı olunmazsa bizimle irtibata geçiniz.

Siparişimi teslim alırken herhangi bir ücret ödeyecek miyim? 

Siparişlerinizin bedeli kapıda ödeme hariç diğer ödeme seçenekleri ile yapılmışsa herhangi bir ücret ödemezsiniz. Kapıda ödeme seçeneği ile yapılan ödemelerde siparişinizin toplam tutarı kargo firması tarafından tahsil edilecektir. Bu tutarın faturanızdaki tutarla aynı olup olmadığını kontrol ediniz. Fatura tutarı dışında herhangi bir ödeme yapmayınız.

Türkiye'nin her yerinden sipariş verebilir miyim?

 Siparişleriniz için Türkiye içinde konum sınırlamamız yoktur. Ürün teslimatları çalışmakta olduğumuz kargo firmasının şubesinin bulunduğu yerlerde adresinize yapılmaktadır. Siparişleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının şubesinin bulunmadığı yerlerde ve şube merkezden uzak köy ve mezralarda en yakın kargo şubesinden teslim alınabilmektedir. 

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişiyi ve teslimat adresini değiştirebilir miyim?

 Sipariş verilip onaylandıktan sonra alıcı ve adres değişikliği yapılamamaktadır.

Teslimat esnasında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

 Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Kargonun 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir. Kargo firması adreste bulunamama nedeniyle şubeye dönen ürünleri yeniden dağıtıma çıkarmamaktadır. Alıcı kaynaklı durumlardan dolayı firmamıza geri dönen ürünler iade alınarak tüm kargo masrafları düşüldükten sonra kalan tutar müşterimize iade edilmektedir.

Siparişimi iptal etmek istiyorum nasıl yaparım? 

Siparişlerinizin iptali için İletişim bölümündeki telefondan bizi telefonla arayıp bilgilendirebilir veya Hesabım menüsünden iade talebinde bulunabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR