AYAKKABI AYAĞIMA VURUYOR DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

 Ayakkabı alırken mutlaka sağ ve sol çift olarak deneyiniz. İnsanların sağ ve sol ayaklarının ölçüleri farklılık gösterebilmektedir. Derinin kullanıldıkça bir miktar yanlardan esneme yapması normaldir. Ancak; Ayağınız sıkan ayakkabıyı deri bir süre sonra genişler düşüncesiyle almayınız. . İade ve değişim için geçerli şartların taşınması halinde iade ve değişim yapılmaktadır. İade ve değişim koşulları için tıklayınız. 

AYAKKABI BOYASI AYAĞIMA ÇIKIYOR DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

 İç astarı deri ise: Astarsız veya koyu renk astarlı ve deri mostra kullanılan ayakkabılarda derinin doğallığını bozacak ve ayak sağlığını olumsuz etkileyecek kimyasal maddeler kullanılmadığı için, deri rengi ayaklara ve çoraba çıkabilir. Bu tür durumlarda deri ile aynı renk veya koyu renk çorap giyilmesi yada ANTI-COLOR yani boya itici spreylerin kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. İç astarı tekstil ise: İç astarında tekstil malzeme kullanılan ayakkabılarda astar kısmı renklendirilirken herhangi bir kimyasal madde kullanılmadığından dolayı astarın rengi ayak teri ile birlikte ayak ve çoraplara çıkabilmektedir. Bu durum kullanılan malzemenin doğal yapısından kaynaklanmakta, herhangi bir üretim veya kullanım hatası olarak nitelendirilmemektedir. Bu nedenle değişim yapılmamaktadır. 

AYAKKABI DERİSİNDE KIRILMA VEYA ÇATLAMALAR OLUYOR. DEĞİŞİM KAPSAMINDA MI? 

Ayak yapısı ve kullanım şekline bağlı olarak deride esneme ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Oluşacak deformasyonları asgari düzeye indirebilmek için ayakkabı bakım ve temizliğinin zamanında ve uygun boya ve malzemelerle yapılmalı, ayrıca ayakkabılar kalıp kullanılarak muhafaza edilmelidir. Bu tür problemler üretim kapsamında değerlendirilmeyip, iade ve değişim yapılmamaktadır. AYAKKABI KOKU YAPIYOR. Ayakkabı iç astarı suni deri ya da tekstil malzemesi olan ayakkabılarda ayakkabı hava almayacağından terleme ve koku yapması normaldir. İç astarı deri olan ayakkabılarda Ayakkabının en az 24 saat dinlendirilmesi ve ayakkabının emmiş olduğu terin buharlaşması gerekmektedir. Koku yapan ayakkabılarınız için koku giderici deodorant kullanılması tavsiye edilmektedir. Ayakkabının koku yapması iade ve değişim kapsamında değildir. 

AKSESUAR DÜŞTÜ GARANTİ KAPSAMINDA MI? 

Aksesuarların düşmesi ya da herhangi bir nedenle tahrip olması iade ve değişim kapsamında bulunmamaktadır. 

KÖSELE AYAKKABI TABANI DEFORME OLDU. DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

 Kösele ayakkabılar doğal deri malzemelerle üretilmiştir. Doğal yapısından kaynaklanan nedenlerle su ile temasında erime delinme ve kırılmalar meydana gelebilir. Kuru havalar ve kapalı alanlarda tercih edilmelidir. Bu kapsamda iade ve değişim yapılmamaktadır.

 AYAKKABI AYAĞIMA BÜYÜK GELİYOR. DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM? 

Ayakkabı alırken mutlaka sağ ve sol çift olarak deneyiniz. İnsanların sağ ve sol ayaklarının ölçüleri farklılık gösterebilmektedir. İade ve değişim için geçerli şartların taşınması halinde iade ve değişim yapılmaktadır. . İade ve değişim koşulları için tıklayınız. 

AYAKKABILARIM SU ALIYOR. İADE VE DEĞİŞİM YAPABİLİR MİYİM? 

Ayakkabı üzerinde özelikle ''water prof'', ''water resistant'', ''goretex'' gibi ibarelerle belirtilmediği sürece her ayakkabının bir miktar su alması doğaldır. Bu tip problemler üretim hatası sayılmamakta ve iade ve değişim kapsamında bulunmamaktadır.

 AYAKKABI BAKIMI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR? 

Ayakkabılar kullanım amacına uygun olarak kullanılmalıdır. Örneğin Futbol oynamak için yalnızca halı saha ayakkabısı ve ya krampon kullanınız. Ayakkabılar giyilip çıkarılırken bağcıklı ve ya fermuarlı ayakkabılarda bağcıklar ve ya fermuarlar çözülmeli diğer ayakkabılarda çekecek kullanılmalıdır. Ayakkabılar ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayakkabılar sağ ve sol olarak ayrı ayrı denenmelidir. Uygun ölçüde olmayan ayakkabılarda erken deformasyon astar yırtılması gibi problemler görülebilir. Ayrıca ayak sağlığı açısından da sakıncalıdır. Ayakkabılar rutubetli ortamda bekletilmemeli, ıslak ve nemli ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Güneş ışığında ve ya herhangi bir ısı kaynağında kurutma yapılması halinde açma, deride çatlama leke ve şekil bozuklukları olabilir. Süet ayakkabılar süet silgisi ve süet fırçası ile temizlenmelidir. Nubuk ayakkabıların bakımı nubuk silgisi ve nubuk fırçası ile yapılmalıdır. Nubuk ve süet ayakkabılarınızı yağmurlu havalarda kullanmamaya özen gösteriniz. Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinasında ve elde yıkanmamalıdır. Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saatte buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların 2 gün arayla giymeniz uzun süre kullanım olanağı sağlar. Ayakkabılar kir, çamur ve tozlu iken hafif nemli bir bez ile temizlenmeli daha sonra ayakkabının bakımı ayakkabı malzemesinin özelliklerine uygun boya ve malzemelerle yapılmalıdır. Uygun bakım malzemeleri için satış danışmanlarından bilgi alınmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR